BEZPIECZEŃSTWO DANYCH ?
BEZPIECZEŃSTWO DANYCH ?
POSIADAMY WSZYSTKIE POŚWIADCZENIA BEZPIECZEŃSTWA NATO I UE
UTRACONE DANE ?
UTRACONE DANE ?
ODZYSKUJEMY DANE ZE WSZYSTKICH TYPÓW NOŚNIKÓW
niemożliwe | nie istnieje
niemożliwe | nie istnieje

TEL: 22 290 78 07 | 693 678 581 | 693 678 578

Rodzaje uszkodzeń

Więcej typów uszkodzeń znajdą Państwo w ofercie.
Uszkodzenie logiczne

Uszkodzenie logiczne

Uszkodzenia logiczne polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych zapisanych na nośniku. Sam nośnik jest w pełni sprawny. Uszkodzenia logiczne mogą być spowodowane atakami wirusów, przerwami w dopływie prądu elektrycznego, skokami napięcia lub błędami w oprogramowaniu. Przyczynami uszkodzeń programowych są również błędy popełnione przez człowieka – formatowanie dysku, kasowanie plików czy uszkodzenie partycji poprzez niewłaściwe użycie narzędzi dyskowych, np.: fdisk, cfdisk
Uszkodzenie elektroniczne

Uszkodzenie elektroniczne

Takie uszkodzenie wywołane jest po przez uszkodzony zasilacz, przepięcie prądu, uderzeniem pioruna oraz spadkiem napięcia i wielu innych. Prąd, jaki jest wykorzystywany do obsługi urządzeń magazynujących dane posiada określone napięcie, ktore jest stałe. Nawet mała różnica zasilania może wiązać się z takim uszkodzeniem. Aby uniknąć takich uszkodzeń zalecamy korzystać z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem, używać dobrej jakości zasilaczy, przedłużaczy, UPS`ów. Takie działania przyczynią się do bezpieczeństwa zachowania danych.
Uszkodzenie mechaniczne

Uszkodzenie mechaniczne

Uszkodzenia fizyczne są najtrudniejsze do odtworzenia. W tego typu przypadkach uszkodzeniu najczęściej ulegają elementy mechaniczne dysków twardych, takie jak głowice, silnik. Uszkodzeniom ulegają również układy elektroniki i talerze. W pozostałych nośnikach danych, uszkodzeniu ulega przede wszystkim materiał na którym zapisane są dane. W przypadkach korzystania z urządzeń przenośnych zalecamy zachować ostrożność. Zapezpieczyć urządzenia pokrowcami, etui, torbami na Laptop itd.

zaufali nam

TEL: 509 477 757

NAPISZ DO NAS | ZADZWOŃ | PRZYJDŹ

Znajdujemy się w lokalu 125 na 1 piętrze
Wejście lewą stroną 
budynku Wydziału
Nauk 
Ekonomicznych UW

Magnes – Danych Sp. z o.o.
Ul. Długa 44/50, lok. 125
00-312 Warszawa
NIP: 525-273-95-81
REGON: 36948587900000

biuro@magnes-danych.pl